Red Hot Chili Peppers

Alba


Red Hot Chili Peppers
je název prvního alba kalifornské skupiny Red Hot Chili Peppers. Deska neměla příliš velkou odezvu u kritiky a komerční úspěch se také nedostavil. Toto album zůstává nejméně známou nahrávkou od redhotů.


Freaky Styley je druhé studiové album RHCP. Bylo vydáno v roce 1985. Do kapely se před tímto albem vrátil kytarista Hillel Slovak. Album stejně jako předchozí prvotina kapely nedosáhlo komerčního úspěchu.


The Uplift Mofo Party Plan
je třetí studiové album kalifornské skupiny. Bylo vydáno v roce 1987. Bylo to první album skupiny, které se dostalo do amrerického žebříčku Billboard Top 200, ale jen na 148. místo.


Blood Sugar Sex Magik je funk-rockové album skupiny Red Hot Chili Peppers, vydané v září roku 1991. Album bylo napsáno a nahráno ve vile v Laurel Canyon, která nyní patří producentu Ricku Rubinovi.

Redhoti vstoupili do mainstreamu s hity jako „Give It Away“, nebo „Under The Bridge“. Říká se, že je to nejlepší album první části jejich kariéry. A mnoho kritiků říká, že je to jejich nejlepší album vůbec. V roce 1998 bylo čtenáři časopisu Q magazine zvoleno 72. nejlepším albem historie a figuruje také na 310. místě v seznamu 500 nejlepších alb časopisu Rolling Stone.


Mother's Milk je čtvrté studiové album RHCP.Bylo vydáno v srpnu 1989 a prodalo se ho přes 2 miliony kusů.Album vyšlo rok po smrti bývalého kytaristy Hillela Slovaka, který se předávkoval heroinem. Ze skupiny kvůli tomu odešel bubeník Jack Irons. Na tomto albu je porpvé nahradil na kytaru John Frusciante a na bubny Chad Smith.


What Hits!? je první kompilační album RHCP. Bylo vydáno v roce 1992. Obsahuje hity kapely z první části jejich kariéry.


Out in L.A. je kompilace raritních nahrávek kalifornské skupiny . Byla vydána v roce 1994.


One Hot Minute je šesté studiové album Redhotů. Bylo vydáno 12. září 1995.

Kapela toto album nahrávala bez kytaristy Johna Fruscianteho, který z kapely odešel v roce 1992 a vrátil se až v roce 1998. Redhoti dlouho hledali jiného kytaristu. Nakonec do skupiny přišel David Navarro z rozpadlé skupiny Jane's Addiction. Navarro radikálně změnil zvuk celé kapely zejména díky používání mnoha kytarových efektů, což nebylo u redhotů příliš obvyklé. Album si sice vedlo poměrně dobře a jenom v USA se ho prodalo na 2 miliony kusů, ale mnozí fanoušci kapely i sami hudebníci ho nepovažují za to nejlepší z díla skupiny.


Californication
je funk-rockové album Redhotů. Taktéž i jedna píseň na onom albu. Album Californication je částečným návratem ke kořenům RHCP. Po méně úspěšném One Hot Minute se vrátil John Frusciante, vystřídal Davea Navarra a se skupinou v roce 1999 nahrál desku, která znamenala jejich znovuvzkříšení.


By the Way je osmé studiové album RHCP. Bylo vydáno 9. července 2002.
Obsahuje 16 písní, z nichž čtyři vyšly i jako singly.


Greatest Hits
je druhá kompilace největších hitů skupiny RHCP  vydaná v listopadu 2003. První kompilací bylo album What Hits? obsahující výběr hitů z let 1984 do 1989. Na druhém výběru jsou písně z druhého, slavnějšího období kapely.


Live in Hyde Park
  je první živé album skupiny Red Hot Chili Peppers. Bylo natočeno v londýnské parku Hyde park během tří dní v roce 2004.


Stadium Arcadium je deváté studiové album skupiny Red Hot Chili Peppers. Album obsahuje dva disky (Jupiter a Mars), které obsahují dohromady 28 písní. Původně mělo album obsahovat 3 disky, ale od toho nakonec skupina ustoupila. Producentem je tradičně Rick Rubin.