Red Hot Chili Peppers

Členové

flea-životopis


Narodil se 16.října 1962 v Melbourne (Austrálie).

Fleova rodina se v březnu 1967 přestěhovala z Austrálie do New Yorku, po čtyřech letech se rozvádějí jeho rodiče a Flea začíná bydlet s matkou a sestrou v Los Angeles. jeho matka se poté vdala za jazzmana Waltera Urbana.

Flea začal s muzikou hodně brzy, zkoušel bicí a v 9 letech začal na trubku. Dokonce nastoupil do Los Angeles Junior Philharmonic Orchestra. V té době byl zblázněný do jazzu a swingu... Přesedlal ale na Rock'n'Roll. Jeho přítel Hillel Slovak mu dává poslechnout Kiss a Led Zeppelin.

V 17ti letech natvrdo začíná s baskytarou, ale k trubce se vrací; ať už jako host na albech kapely Jane's Addiction (kapela Davea Navarra), nebo jamy na live vystoupeních RHCP.

Flea je jeden z nejuznávanějších basáků dnešní rockové (nejen rockové) scény. Hostuje na albech Jane's Addiction (i jako basák), nebo na albu Jagged Little Pill od Alanis Morissette.

Flea je i herec (filmografie je níže...)

V roce 1986 se oženil s Loeshou Zeviar. Měli dceru Claru. Manželství vydrželo jen 4 roky. Clare je dnes 18 let, podílí se na promo matriálech skupiny, designu atd...

křestní jméno první manželky má Flea vytetováné na prsou.

Nyní žije s Frankie Ryder a má s ní dceru Sunny Bebop Balzary

Žádné komentáře