Red Hot Chili Peppers

Členové

john-životopis


Narodil se 5.března 1970

V devíti letech mu jeho matka Gail věnovala akustickou kytaru a zařídila mu i učitelku, která ho začala učit první akordy.

Pro Johna to byl klíč, jak hrát správně na kytaru.

Takto se naučil zahrát celé album Nevermind The Bollocks od Sex Pistols, pouze od poslechu.

Brzy začal tuto muziku uskutečnovat, zvláště punk rock byl dobrý způsob jak se dostat z jeho mučené osamělosti.

Koncentrováním se víc a víc muziku, opadával z Johna zájem o sport a skateboarding.

Ve škole byl známý jako notorik proto,že se zdál být jako outsider, který si žil ve své vlastní realitě.

Během této doby objevil mnoho odlišných druhů muzikantů a naučil se jejich unikátnímu stylu, jež v něm nechali stopy až do současného hraní: Jimi Hendrix, Frank Zappa, Captain Beefheart spolu s Igorem Stravinskijem, Miles Davis a John Coltrane.

Poprvé si povšiml jeho nynější skupiny Red Hot Chili Peppers když byl 15 let starý. V té době se přestěhoval s matkou (rozvedená s Johnovým otcem) do Hollywoodu. Kapela, jejíž spoluzakladatel byl i Hillel Slovak tehdy hrála ve Variety Arts Center v LA a natolik fascinovaný John nechtěl prošvihnout ani jeden koncert a někdy sehnal dokonce i lístky pro kamarády. "Jejich muzika znamenala pro mě uplně všechno" říká John s dnes už velkým časovým odstupem.

Už v 16ti letech opustil domov a seknul se školou a stal se profesionálním hudebníkem, i když předtím nehrál v žádné skupině. Na jednom koncertě RHCP potkal Hillila Slovaka, který byl pro něj víceméně učitelem. Diskutovali o tom ,jeslti může komerční úspěch nějak změnit RHCP... Během následujících let se seznámil s frontmanem Anthonym Kiedisem a basákem Fleaou, který byl uplně užaslý tím, jak John dokáže napodobit Hillelovo manýry a styl hraní.

Všichni tři se stali přáteli v kontaktu...

V kapele má přezdívku Greenie

Žádné komentáře